PavlavTroubě.cz

Jak upéct dort kabelka

Elegantní doplněk k vašemu oblečení může být i sladká kabelka ve tvaru 3D. Můj postup vám trošku usnadní, jak takovou dortovou kabelku si upéct. Na kabelku můžete použít jakýkoliv korpus obdélníkového tvaru. Budete kabelku vyřezávat podle předlohy jakou budete mít.

Pomůcky

  • korpus
  • krém
  • podložku pod dort
  • potahovací hmotu
  • modelovací pomůcky

Postup

Upečete si jakýkoliv korpus na plechu či v jiném obdélníkovém tvaru. Na papíru si uděláte náčrtek jak bude kabelka vypadat, její velikost, aby jste věděli jak budete vyřezávat jednotlivé patra. Nejlepší mít ten náčrtek při výběru druhu formy na pečení. Budete také potřebovat zbytky korpusu na punčovinu, takže o něco větší forma nevadí.

Upečete si korpus. Nachystáte si krém, kterým budete dort plnit. Pokud jste zkušení můžete si dort skládat na pečící papír mimo podložku, na které bude potom dort. Nebo rovnou skládat korpus už na podložku, jen bych asi dala z části pečící papír, aby jste si podložku neumazaly.

Podle šablony, kterou máte si obřežete spodní část kabelky. Pokud má tvar od širší části do vrchu po užší část, je lepší si to vyřezávat postupně. Pokud budete plnit máslovo-pudinkovým krémem můžete tvar kabelky seřezat až po naplnění. Já mám uvnitř smetanový krém s ovocem, takže musím postupovat jinak.

Dort naplněn a ze zbytku si udělám punčovinu na obmazání a dotvarování kabelky. Punčovinu si udělejte jemnější bude se lépe roztírat. Já jsem si kabelku vyztužila brčky, aby mi to nesjelo.

Kabelku máme obmazanou punčovinou a necháme chvilku vychladit, zatuhnout. Poté potřeme máslovo-pudinkovým krémem. Až máme dort zcela ztuhnutý, poté přeneseme na podložku.

Nachystáme si potahovací hmotu. Je lepší mít více jak méně. Lépe se pak potahuje a ještě vám zůstane na dozdobení kabelky.

Dort potáhneme a vyznačíme patchworkem obrys na dort. Musíte rychle než hmota ztuhne už moc se pak nedá vyznačovat. Zbytek hmoty uříznete a začistíte. Kosticí si ještě dotáhnete a zvýrazníte obrysy vzoru.

Uděláte si zip a kraje kabelky.

Už jí jen upravujete a doděláváte podle vaší předlohy.

Facebook
Twitter
LinkedIn

Další
články