PavlavTroubě.cz

Postup Mašinka Tomáš

V sekci dětské dorty najdete dort Mašinka Tomáš s krajinkou a tady si uděláme podrobný postup jeho modelaci. Všechny díly lepíme vodkou, slivovicí či vodou nebo potravinářským lepidlem. Potřeme díly, které chceme slepovat vodou a mírně podržíme u sebe. Nejlépe je všechny díly nechat vytvrdnout, třeba tak půl hodinky a pak je k sobě lepíte. Jak budete postupně modelovat tak oni budou při tom krásně tvrdnout. Kdyby jste je na sebe lepili hned, tak se to bude propadat.

Suroviny: 

  • mléčná potahovací hmota
  • potravinářké barvivo požadovaných barev
  • nějaké modelovací pomůcky já jsem použila kostice (dají se koupit na eshopu) nebo co dům dal

 

1. Mléčnou hmotu si obarvíme na požadované barvy, které budeme potřebovat.

  •  modrou, černou, červenou, žlutou, šedou

2. Na tomto obrázku uvidíte díly, které je potřeba pro složení mašinky

3. Začneme modelovat červený podvozek. Velikost si určíte sami podle velikosti dortu. Je to zhruba těch cca 10cm x 5cm. Uděláte váleček a ten rozválíte na obdélník a na výšku cca 1,5 cm a hrany podvozku zaoblíte rukou. Na jedné straně stlačíte, aby byl menší úkos a kosticí nebo tupou stranou nože jemně naznačíte rýhy. Necháte chvíli zaschnout, aby se hmota zpevnila a začnete modelovat modrou část stejným postupem jako u podvozku trošku menší tvar.

4. Potom dopředu nalepíme vymodelovaný černý nárazník. Vyválíme silnější váleček a zploštíme. Kosticí narýhujeme.

5. Na modrou část mašinky uděláme menší kostičku na kabinku. Celý podvozek by měl být vytvrdnutý alespoň 3 hodinky, aby se nám při dalším sestavování nepropadal neměknul.

6. Vymodelujeme si obličej a černý komínek. To černé kolečko na něj se lepí ten obličejíček. Ale protože je mašinka malá a já to měla dopředu vymodelované musela jsem improvizovat a lepila jsem obličej přímo na modrý váleček a černým proužkem jsem to obtočila. Komín jsem napíchla na párátko a připíchla k válečku.

7. Vyválíme si modrý váleček a na něj nalepíme obličej. Pásek z černé hmoty obtočíme kolem obličeje. Připevníme komínek černý a modrý.

8. Dále si vymodelujeme kolečka. Je dobré, když si je při modelaci přirovnáme k podvozku, aby nám rozměrově kolečka seděla na tu délku. Vyválela jsem si silnější placku a vykrajovátkem kulatého tvaru vykrojila 6 koleček. Narýhovala jsem to kosticí a doprostřed vlepila malou žlutou kuličku a jemně stiskla do placky. Necháme vytvrdnout pořádně. Na zadní kolečka se nalepí černý pásek.

9. Na kabinku nalepíme černé čtverečky shora a po bocích. Ve předu vymodelujeme světla. Nalepíme kola. Musíte je chvilku podržet, aby se neodlepila.

10. Okýnka z boku obtáhneme červeným proužkem, který uděláme tak, že si vyválíme tenký váleček. Přilepíme a něčím rovným stiskneme. Vzadu na mašince jsme si udělali černé nárazníky.

11. Hotová mašinka

Facebook
Twitter
LinkedIn

Další
články