PavlavTroubě.cz

Krém vanilkový s bílou čokoládou
Krém vanilkový s bílou čokoládou - suroviny

Vanilkový krém s bílou čokoládou. Tento krém jsem použila ještě s dvěma dalšími do dortu kamion. Dělala jsem ho z poloviční dávky a ještě mi zůstalo. Krému bylo asi zhruba 500g. Pokud byste dělali větší dort stačí zdvojnásobit suroviny na pudink a přidat trošku másla. Můj názor je, že i půl kila krému vám bude stačit na korpus dvakrát prořezaný o průměru cca 22cm. Já dělala z poloviční dávky a na ni budete potřebovat.

Suroviny

  • 20g vanilkového pudinku Premium od dr.Oetker (1/2 sáčku)
  • 150 ml mléka
  • 100g bílé čokolády já použila milku (můžou být i pecky)
  • 50g cukr moučka
  • 150g másla
  • 50g hera (můžeme dát máslo)

Postup

Odvážím si mléko a pudink a uvaříme. Pudink bude houstnout a furt musíme míchat, aby se nám nepřipálil. Je to chvilička. Do horkého pudinku zamícháme bílou čokoládu nalámanou na kostičky. Promícháme do posledního kousku,aby to bylo hladké. Zakryjeme potravinářskou folii a to tak, že ji položíme těsně nad pudink. Pokud jen misku zabalíme do folie budou se nám utvářet kapky vody a pudink by byl navlhlý. Pokud se tak stane, vezmeme si papírový ubrousek a vodu odsajeme. Pudink po vychladnutí můžeme i nemusíme prošlehat.

Nachystáme si změklé máslo a vyšleháme ho. Ne zcela, ale jen částečně. Pak do másla postupně po lžících zašleháváme uvařený a zchladlý pudink. Podle chuti přisladíme cukrem moučka. Hotový krém vypadá jako našlehaná pěna. Je to i tím, že je tam skoro stejný poměr másla a pudinku a máslo už je dostatečně změklé.

Krém vanilkový s bílou čokoládou

Facebook
Twitter
LinkedIn

Další
články