PavlavTroubě.cz

Modelovací pomůcky

Modelovací pomůcky různých velikostí a materiálů, vám nabídnou různé e-shopy a obchody, které se takovým druhem sortimentu zabývají.

Modelovací silikonové štětce – kostice:

Silikonové kostice různých velikostí se používají na modelaci obličejů jemných detailů.

Modelovací kostice:

Plastové nebo kovové modelovací kostice jsou různé druhy. Dají se sehnat v běžném obchodě jako Orion, Tescoma, trhovci aj. Stačí se rozhlédnout kolem sebe.

Kostice s kuličkou slouží k vytenčování lístků u modelovaných květin. Spodní kostice s malou kuličkou se nejčastěji používají na drobné detaily u obličejů.

Modelovací válečky:

Na rozválení modelovací a potahovací hmoty nám slouží váleček. Může být jakýkoliv. Nejlepší je však speciální silikonový váleček ideální velikosti do 25cm. Tyto válečky se dají zakoupit jen ve specializovaných obchodech s cukrářskou tématikou. Jsou různých velikostí a tloušťky.

Vyvalovací válečky:

Vyvalovací válečky můžou být různých materiálů. Hladké, dřevěné, silikonové či strukturální s motivem. Na vyvalování potahovací hmoty používám váleček hladký a silikonový. Dřevěný převážně na těsta při pečení a strukturální se používá na otisk vzoru na hmotě.

Hmotu vyvalujeme na silikonových podložkách nebo dřevěném vále. Podsypávám posypovým cukrem. Je to speciální posypový prášek pod potahovací i modelovací hmotu. Nebo se dá použít i škrob. Podsypáváme vše s mírou, aby jste neměli moc zaprášenou potahovku. Není to pak pěkné na dortu. Po vyválení placky si vezmu hladítko na hmotu a vyhladím jemně nerovnosti.

Hladítka hmoty:

Používají se při vyhlazování hmoty na potaženém dortu. Můžeme je použít i při modelaci, kdy chceme mít určitý tvar vyhlazen.

Vykrajovátka:

Co používám já jsou trojího druhu. Jedny kovové, plastové a s vyhazovačem na pružinku. Myslím, že každý umí s vykrajovátky pracovat. Po vykrojení je důležité vykrojený tvar po okrajích začistit od otřepů. Dělá se to tak, že vykrojíme tvar a než ho vyklepneme z formičky, jezdíme s ním dokola po podložce. Okraje se začistí od otřepů.

Modelovací podložky:

Modelovací podložky používám na ztenčování lístků u květin. Lístek položím na podložku a kosticí s kuličkou ztenčuji po obvodě. Lístky se na podložku nelepí.

Silikonové formy:

Silikonové formy se používají na ozdobení dortů. Můžeme mít i silikonové formy už s hotovým motivem, kde jen hmotu natlačíme a po ztuhnutí vyjmeme hotový motiv či postavičku. Tyto formy jsou trošku dražší. Dají se pořídit v cukrářských shopech nebo ve specializovaných obchodech, které se tady tou výrobou forem zabývají. Některé podložky jsem si zakoupila v Číně.

1-6. Jsou silikonové formy na krajku. Používá se speciální hmota na krajky, kdy hmotu rozetřeme a necháme několik hodit schnout. Poté sejmeme a přilepíme na dort.

5-10. Jsou silikonové formy do kterých se může použít modelovací hmota. Necháme vytuhnout a poté vyjmeme hotové vzory jako třeba u č.5 řetízek.

Facebook
Twitter
LinkedIn

Další
články