PavlavTroubě.cz

Lilie

Květinou můžeš obdarovat a nemusí být jen čerstvá, ale i vymodelovaná z hmoty na dortu. Pokud někomu peču dortík darem, tak nesmí chybět u ženy i květina. Lilie je také krásná a mnoha barev.

Suroviny

  • drátky opředené č.20 na hlavní pestík
  • drátky opředené č. 22 na listy lilie
  • drátky opředené č.24 na zelené listy
  • drátky opředené č.28 na pestíky do středu
  • hmotu smartflex velvet
  • floristickou pásku
  • gelové barvičky, prachové barvičky, kostice, štětce, kleštičky na drátky

Postup

Opředené drátky, floristickou pásku, barvičky, štětce i hmotu na kytičky zakoupíte v cukrářských shopech. Drátky se číslují tak, že nejmenší číslo je 18 tzn. je nejsilnější drátek. Používáme ho na hlavní střed květiny, kdy k němu připojujeme lístky. Protože to není váhově těžká květina vybrala jsem si jen drátek č. 20 a udělala hlavní pestík ten úplně nahoře na obr. Malé pestíčky budeme dávat jen na drátek č. 28.

Nachystáme si hmotu a propracujeme ji. Pokud chceme mít květinu barevnou už si hmotu předem obarvíme. Jinak budeme stínovat po zaschnutí jednotlivé dílky. Na střed pestíky potřebujeme asi 6 drátků č. 28 a 1 drátek č. 20. Uděláme si 6 malých kuliček, které navlečeme na drátky a válením uděláme na drátku tenký váleček. Trošku zohneme a necháme zaschnout. Z černé hmoty si vyválíme malinký váleček a nožíkem nařízneme, potřeme vodou ne moc a napíchneme trošku zešikma na konec drátku. Takto uděláme 6 tenkých pestíků. Jeden hlavní pestík, tam budeme potřebovat větší kuličku a stejným zbůsobem vyválíme a na konci necháme trošku silnější stranu a nožíkem nařízneme třikrát a máme 3 zakulacené rožky.

Vezmeme si kus větší hmoty a propracujeme. Vyválíme váleček a válečkem uděláme ne silnou a ne tenkou placku.

Položíme na střed drátek č.22 a válečkem od drátku vyvalujeme do stran a do vrchu v tenkou placku.

Vezmeme si vykrajovačku na lilie a vykrojíme tvar. Pokud nemáme vykrajovačku můžeme rádylkem vykrojit potřebný tvar.

Pak si vezmu tenký váleček z hmoty a položím ho na drátek a kosticí jemně zatlačím a uhladím. Pak žilkovačem (já mám jen takový doma vyrobený) naznačím žilky na lístku. Žilkuji na straně, kde není vidět drátek.

Kosticí ztenčím okraje a nechám den či dva schnout ve správném tvaru na podložce. Já si ji vzala v obchodě bylo v ní ovoce. Pěkně poslouží na schnutí různých květin.

Vázání lilie. Máme střed lilie velký pestík. Omotám jednou či dvakrát floristickou páskou a postupně k němu připojuji jednotlivé pestíky. Vždy vezmu jeden, obmotám dokola páskou a přidám další až mám vše spojeno. Jednotlivé lístky květu či listy lilie obmotán trošku páskou než svazuji dohromady. K pestíkům navazuji dále jednotlivé lístky květu stejným způsobem jako u pestíků. Připojím jeden obmotám páskou, další obmotám páskou atd. Pokud vám nevyjde páska nic se neděje přidáte další pásek a pokračujete. Postupně ke květům i připojuji zelené listy a poupata, tak abych udělala pěknou vazbičku. Na internetu najdete hodně videí i návodů na květy. Chce to cvik a půjde to i začátečníkům jako jsem já. Každou další květinou se zdokonaluji, případně jdu na kurz.

 

 

Facebook
Twitter
LinkedIn

Další
články