PavlavTroubě.cz

Jak vymodelovat letadlo Prášek

Jak vymodelovat letadlo Prášek z pohádky Planes. Druhý postup na letadlo prášek trošku jinak. Než začnete modelovat je dobré vědět jaké máte podmínky doma. Tato modelace je dobrá min. týden předem. Aby vše pěkně zaschlo. Letadlo váží cca 200g.

 

Pomůcky 

  • modelovací hmota
  • gelové barvy
  • kostice a jiné modelovací pomůcky

 Modelovací hmota:

Já používám na modelování smartflex velvet mandle. Můžete použít i marcipán, mléčnou domácí hmotu nebo jinou vámi dostupnou modelovací hmotu se kterou rádi pracujete. Můžete i hmoty navzájem míchat. Do hmoty zamíchám trošku CMC nebo Tylos powder (Tylo) to je prášek, aby hmota rychleji tvrdla, tzn. když něco vymodelujete, aby to rychleji vytvrdlo a vám se pak výtvor nebortil a nesjížděl, ale držel pěkně tvar. Někdy to není potřeba přidávat to tylo, že to krásně vyschne, když tomu dáte čas. Ve vlhkém počasí vše jde trošku hůře a tím si můžete pomáhat.

Gelové barvy:

Já používám zn. wilton. Jsou nejlepší pak můžete použít i od zn. sugarflair koncentrované, když potřebujete sytou červenou či černou a jiné barvy od té značky. Nedoporučuji zn.foods colors tu barvu, když otevřete musíte dříve spotřebovat jinak z gelovatí a už se nedá používat. Barvy míchám různě mezi sebou, abych získala potřebný odstín.

Kostice a jiné modelovací pomůcky:

Používám na to speciální modelovací kostice. Ale dá se to vymodelovat i bez nich. Můžete sehnat i různě po tržnicích. Já si všechno postupně dokupovala.

Postup

obr. a) 

Oranžovou barvu na trup dosáhnete smíchání barvy žluté a červené od zn. wilton.

obr. b)

První si vymodelujete trup letadla barvou oranžovou vrchní díl. Uděláte si delší váleček, asi tak velký jak budete chtít velikost letadla. Trošku rukou zploštíte přední a zadní díl trupu. Dále se budete snažit zúžit zadní a přední díl trupu. Kosticí uděláte na čumáku dvě rýhy a nakreslíte si obrys okýnek. Zadní část dílu pro ocas uděláte hlubší rýhu.

Kousek hmoty vyválíte a vykrojíte tvar ocasu jako na obr. b) a zasunete do zadní části trupu do rýhy. Přilepíte tzv. směrovku barva oranžová já bych řekla na zadek letadla :-). Můžete si ten ocas nechat chvilku zavadnout, aby se vám nekácel na strany a nebo ho podepřete než úplně zaschne.

obr. c) 

Vyválíte si bílou barvu na spodní část letadla. Přilepíte a uhladíte po bocích. Prostě zapravíte, aby to sedělo k sobě.

obr. d)

Necháte to vytvrdnout s podpěrou pod čumákem. Můžete letadlo vymodelovat najednou s tím, že ho celé všude podepřete. Já jsem to modelovala jednotlivě postupně, jak mě čas a práce dovolila.

obr. e)

Vytvrdnutý čumák, trošku zvednutý do vrchu.

obr. f)

Modrou barvu na zadní výškové křídla dosáhnete smíchání barvy světle modrá a tmavě modrá od zn. wilton.

obr. g)

Po obou stranách přilepíte modré proužky. Pak vyřežete zadní modré výškové křídla necháte chvilku vyschnout, aby se zpevnily a přilepíte je. Podepřete kousky molitanu. Necháte úplně vytvrdnout.

obr. h)

To samé uděláte u předních křídel. Vyřežete oranžovou barvou a nalepíte na ni ostatní barevné doplňky. Necháte zaschnout.

obr. i)

v přední části zapíchnete dvě párátka a na ně napojíte přední křídla. Vše podpíráte molitanem a necháte zaschnout. Zhruba to trvá déle jak 2 dny.

obr. k)

Zkompletujete letadlo dohromady. Vrtule černá barva jsem vyřezala 3 díly a nechala vyschnout. Z šedé hmoty mám udělané její přichycení k čumáku. Vše podepíráte zas opatrně molitanem. Necháte vyschnout. Domalujete linky a číslo.

Facebook
Twitter
LinkedIn

Další
články