PavlavTroubě.cz

Jak vymodelovat hlavu koně

Jak vymodelovat halvu koně pomocí dortové oplatky? Na internetu jsem si našla předlohu dortu, kde byla i velká hlava koně. Vytiskla jsem si to a vytřihla. Musíte si vytisknout a vystřihnout požadovanou velikost. Nebo pak až při kreslení a řezání případně velikost upravit podle výšky dortu. Chtěla jsem, abych modelaci měla pevnou a nemusela čekat příliš dlouho na vytvrdnutí modelovací hmoty. Pokud nepoužijete dortové oplatky, můžete vymodelovat hlavu koně i pomocí modelovací hmoty. Jen musíte použít Tylo powder, který vám pomůže hmotu rychleji vytvrdnout. Takovou modelaci si udělejte min.týden předem, aby vše zatvrdlo.

Pomůcky

  • silnější dortové oplatky bez náplně
  • čokoláda
  • modelovací hmota
  • gelové barvy
  • kostice a jiné modelovací pomůcky

Dortové oplatky:

zakoupíte v potravinách. Měla jsem strach vyřezat tvar, že mi oplatka praskne. Musíte na to použít malý jemný pilkový nůž.

Vytisknete a vystřihnete požadovaný tvar. Použijete jedlou fix na obtáhnutí obrázku. Já jsem měla velkou hlavu koně na obrázku a pak jsem si ji upravila k velikosti dortu. Tato výška by odpovídala velikosti dortu zhruba 15-20cm vysokého.

Zoubkovým nožem vyřežete požadovaný tvar a případně upravíte velikost. Obrázek přikládáte jak se vám bude dobře modelovat. Mě jde modelovat s hlavou doleva.

Hlava koně bude přitisknutá na čelní straně dortu. Proto ze zadní strany uši a kousek hlavy potřete rozpuštěnou čokoládou. Na výplně můžete použít jakoukoliv hmotu, kterou nepotřebujete. Vytvarujete uši a kousek hlavy, která nebude přitisknutá k dortu. Potáhnete už finální barvou modelovací hmoty. Potřete si pak přední stranu hlavy rozehřátou čokoládou.

Zbytky jiné modelovací hmoty si natvarujete obliny a záhyby hlavy. Potáhnete i přední stranu hlavy a kosticemi vytvarujete. Doplníte uši, oči a nozdry.

Bělobou namalujete bílá místa co kůň má na své hlavě. Vymodelujete hřívu. Případně doplníte ohlávku. Ohlávku jsem doplnila až byla hlava přilepená krémem na dortu.

Pokud máte airbrush ještě můžete do stínovat.

 

Facebook
Twitter
LinkedIn

Další
články