PavlavTroubě.cz

Jak modelovat traktor

Foto postup jak vymodelovat traktor pomocí tatranek. Na internetu najdete mnoho postupů a vodítek na různé modelace. Snad vám můj postup trošku pomůže v modelaci.

Pomůcky

  • tatranky
  • modelovací hmota
  • gelové barvy
  • kostice a jiné modelovací pomůcky

Tatranky:

Pokud nechcete použít na výrobu velké modelace hmotu, můžete si pomoci i jinak. Hodně se používají tatranky. 

Modelovací hmota:

Já používám na modelování mecflex mandle. Můžete použít i marcipán, mléčnou domácí hmotu nebo jinou vámi dostupnou modelovací hmotu, se kterou rádi pracujete. Můžete i hmoty navzájem míchat. Do hmoty zamíchám trošku CMC nebo Tylos powder (Tylo) to je prášek, aby hmota rychleji tvrdla, tzn. když něco vymodelujete, aby to rychleji vytvrdlo a vám se pak výtvor nebortil a nesjížděl, ale držel pěkně tvar.

Gelové barvy:

Já používám zn. wilton. Jsou nejlepší, pak můžete použít i od zn. sugarflair koncentrované, když potřebujete sytou červenou či černou a jiné barvy od té značky. Barvy míchám různě mezi sebou, abych získala potřebný odstín.

Kostice a jiné modelovací pomůcky:

Používám na to speciální modelovací kostice. Ale dá se to vymodelovat i bez nich. Můžete sehnat i různě po tržnicích. Já si všechno postupně dokupovala.

Postup

Najděte si obrázek na internetu jak vypadá traktor. Poté si vezměte formu, aby jste věděli, jak má být traktor velký. Já používám na modelaci horalky, to jsou jedny z pevných tatranek, s kterými se dobře pracuje. Na kola můžete použít kulaté sušenky. Vyberete takové, aby byli správné velikosti. V plánu jsem měla použít obě velikosti kulatých sušenek. Na fotkách budou znázorněny, jak by to mělo vypadat. Já jsem nakonec musela použít jen kakaové sušenky na zadní kola a vepředu jsem vymodelovala kola z modelovací hmoty.

Z tatranek a sušenek si sestavíte imaginární tvar traktoru.

Zoubkovým nožem nařežete rozměry traktoru.

Seříznete hrany ze všech stran.

Pomocí čokolády, je jedno jaké, tatranky promažete, aby jednotlivé díly držely pohromadě.

 

Obmažete celý tvar traktoru.

Po obmazání čokoládou, potáhneme tatranky hmotou. Nemusí hmota být vyhlazená. Jde jen o to, aby jste zakryli celou tatranku. Je to první vrstva. Kulaté sušenky na kola, jsou také potaženy.

Jako druhou vrstvu už vršíme na hotovo, jak bude traktor ve skutečnosti vypadat.

Bílou a modrou hmotou postupně obalujeme tatranky do požadovaného tvaru.

Pokud máte vše hotovo, tak seskládáte traktor dohromady. Zadní kola jsou ze sušenek. Přední kola jsem musela nakonec udělat z hmoty.

Dotvarujete kola. Vymodelujete zrcátka a komín. Do zrcátek jsem zapíchla aranžovací drátky.

Černou gelovou barvou jsem dokreslila detaily.

Facebook
Twitter
LinkedIn

Další
články