PavlavTroubě.cz

Dort krb

Dort krb jsem pekla podle předlohy. Pro maminku k narozeninám. Maminka má ten svůj krb moc v oblibě. Slavila 55.narozeniny a chtěl, aby na dortu byli svíčky, krb model a číslice 25, protože tím chtěl naznačit, že maminka je stále mladá.

Dort se skládá z: 

  • korpus světlý z 5 vajec forma 25×25 cm
  • krém kysaná smetana, Olé pudink a mandarinky
  • potahová hmota na potažení dortu a jeho ozdoby.

Před každým pečením si promyslím jak můj dort bude vypadat. Jakou formu použiji a jaká barva bude mít dort. U toho dortu jsem měla jasno, protože jsem dostala předlohu fotku a tak jsem se snažila podle obrázku dort trošku napodobit.

Našla jsem si vhodný rozměr podložky, na které bude dort stát. Jsou to dva tvrdé kartony z krabic obalené balícím papírem a celofánem. Podložku si připravuji až po upečení korpusu, abych věděla jaký mám korpus a promítnu si jak to všechno bude vypadat.

Můj dort bude vypadat přibližně podle této předlohy.

Upečený korpus jsem si nakrájela a rozkrojila tak, jak ho budu skládat na sebe a tvarovat do mé představy, jak bude dort vypadat. Na podložku si dám po obvodu buď pečící papír, tvrdou složku, abych si neumazala podložku. Dort položím doprostřed. Tato pomůcka se pak dá krásně odstranit bez poškození dortu.

Protože mám krém ze zakysané smetany a pod potahovou hmotu být takový krém nesmí a také by mi vytekl, dělám si máslové mantinely. Rozehřeji máslo na pokojovou teplotu, prošlehám třeba i s cukrem, dám do zdobičky a udělám kraj.

Nechám vychladit v lednici. Do tohoto vyznačení pak už plním krémem.

korpusy seskládám na sebe

obmažu máslovým krémem. Menší tenká vrstva, jen zahladit spáry a dírky.

Potáhnu potahovací hmotou

tady jsem udělala ze předu jakože obložení

Dva dny předem si uděláme ozdoby na dort, aby dostatečně vytvrdly. Díly lepíme k sobě vodou, slivovicí, vodkou nebo potravinářským lepidlem.

Dort sestaven a nazdoben.

Facebook
Twitter
LinkedIn

Další
články